• TÁMOP - 3.1.4.-12/2-2012-0201
  • _
  • _

Previous
Next





XXVIII. TERÜLETI VERSMONDÓ VERSENY

XXVIII. TERÜLETI VERSMONDÓ VERSENY A SZABÓ PÁL ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLÁBAN
2023. május 10-én rendeztük meg Vésztőn, a Sinka István Művelődési Központban iskolánk, a Szabó Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola újabb nagy rendezvényét, a XXVIII. Területi Versmondó Versenyt 77 versmondó részvételével, akik a megye 10 iskolájából érkeztek.
A nyitótáncot követően, melyet a Szabó Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Társastánc tanszakának 3. évfolyamos tanulói adtak elő Hajas Tibor táncpedagógus felkészítésében, Szabó Katalin iskolánk intézményvezető helyettese megnyitóbeszédében méltatta elődeink munkáját, akik 30 évvel ez előtt döntöttek úgy, hogy útjára indítják ezt a versenyt azért, hogy a verseket szavalni szerető tanulóknak lehetőségük legyen egy járási szintű megmérettetésre. Ígéretet tett arra, hogy a jövőben is igyekszünk méltóan tovább vinni ezt a hagyományt azért, hogy továbbra is lehetőséget biztosítsunk a tehetségek kibontakozására, megmérettetésre, ezzel további lendületet és kitartást is adva arra, hogy megmaradjon a versszeretet, nemcsak a versek szavalása, hanem olvasása, átérzése iránt is. Hangsúlyozta továbbá azt, hogy talán soha nem volt még nagyobb szükség a költészetre, a szavakba sűrített érzések átélésére, mint mostanában, a mai rohanó és egyre több nehézséggel, lelki teherrel teli világban, mert a jó vers megemel és átszellemít, segít élni. Kiemelte továbbá azt is, hogy a versmondó nem puszta eszköz a költemény közvetítésében, hanem nagy a felelőssége is, hiszen a prozódia eszközeivel élve életet adhat a szónak, de tönkre is teheti a költői mondanivalót.
A továbbiakban Kiss Ottó József Attila díjas költő, a XVIII. Területi Versmondó Verseny díszvendége köszöntötte a megjelenteket és előadásában megosztotta velük többek között azt is, miért is fontos a versek olvasása, hogyan vált az olvasás nélkülözhetetlen eleme életének, hogyan vonzotta be őt az irodalom és ahhoz is tanácsot kaptunk tőle, hogyan válasszon verset a versmondó.
A versenyt követően az áprilisban iskolánkban rendhagyó irodalom órát is tartó Kiss Ottó költő gyermekverseiből és azokhoz a tanulóink által készített illusztrációkból összeállított és 1-8. évfolyamos diákjaink által előadott nagy sikerű műsorral igyekeztünk az eredményhirdetés előtti izgalmakat csillapítani.
A díjazottak teljes névsora külön posztban lesz olvasató.
Gratulálunk minden résztvevőnek és azt kívánjuk, őrizzék meg még nagyon sokáig magukban a vágyat a versek olvasására, szavalásra, a versszeretetet, sokáig örvendeztessenek még bennünket előadásaikkal! Köszönjük a szülők, a felkészítő pedagógusok, a zsűritagok és a szervezők értékes, elhivatott munkáját!